Поради психолога

  Image
  5 СПОСОБІВ ПОБОРОТИ ЛІНЬ
   
  Незважаючи на всі проблеми, які людство намагаєтсья побороти, у нас є такий один ворог, котрий постійно нам заважає і якого не так легко викорінити - лінь. У цій статті я вам розкажу про 5 ефективних способів як звільнити себе від цього негативного відчуття.
  1. Перший спосіб – один зі старих, але й один з найефективніших, що озвучується фразою "Просто робіть". Цей метод полягає у тому, що коли ви збираєтесь виконати якусь роботу, вам може здатись, що у вас надто мало енергії, що це вже кінець, але це не так! Не звертайте на це уваги, просто робіть, і коли ви реально відчуєте, що втягнулись у роботу, то гарантовано отримаєте заряд енергії від вашої діяльності.
  2. Метод "роздрібненості". Напевно, всі ми чули від батьків чи дідусів з бабусями про таку народну мудрість, як сила єдності. Ця притча полягає у тому, що в'язку соломи зламати важче, ніж одну соломинку. У нашому випадку те ж саме. Розділіть вашу роботу на послідовні маленькі кроки і завдання вже перестає виглядати таким неможливим. Адже, погодьтесь, легше підняти по черзі маленькі шматочки, ніж один великий.
  3. Змінюйте один вид діяльності на інший. Тут все просто, набридло працювати? Приберіть робоче місце чи займіться якоюсь іншою справою. У вас після цього з'явиться бажання перейти до наступного завдання.
  4. Мінімізуйте свій вільний час: досить сидіти у ФБ годинами чи дивитись телевізор. Спробуйте сісти на шпагат, записатись на уроки малювання чи зробити щось з орігамі. Чим більше ви будете зайнятими, тим більш неприродною стане для вас бездіяльність. Пам'ятайте, що головне використовувати свій вільний час активно і з користю.
  5. Якщо ви не хочете нічого робити, то не робіть! Станьте посеред кімнати чи сядьте, але в жодному разі не лягайте. Не дивіться телевізор, не слухайте музику, просто стійте. Не пройде й 15 хвилин, як вам захочеться щось зробити. Проте, не забувайте й про відпочинок, адже про який ентузіазм можна говорити, якщо ви не виспались? Особливо звертайте увагу на повноцінний сон, це річ, яку не варто недооцінювати.

             Дистанційне навчання часто створює труднощі не тільки для дітей які вимушені перелаштуватись на сприйняття матеріалу онлайн. Це ще справжній виклик для батьків, адже окрім побутових проблем треба ще чимось зайняти своїх чад (особливо коли є діти дошкільного та молодшого шкільного віку). Бо саме цей віковий період потребує постійної уваги. А ще треба дружно, без сварок пережити локдаун із імпульсивним підлітком. Тут вам в нагоді стануть декілька порад які допоможуть спокійно провести час вдома, сприятимуть налагодженню стосунків з дітьми, навчать керувати стресом.

  138497201 1343358292686135 8980385926854332091 n138497201 1343358292686135 8980385926854332091 n138497201 1343358292686135 8980385926854332091 n138497201 1343358292686135 8980385926854332091 n138497201 1343358292686135 8980385926854332091 n

  Чим зайняти дитину під час карантину?

               Під час карантину основна проблема з якою стикаються батьки, звичайно окрім навчання, це інтернет залежність. Адже все життя дитини знаходиться в популярних соц.мережах. Коли година за годиною пролітає, а чадо не випускає з рук гаджети, дорослі починають нервувати, підвищувати голос, злитися, нагружати справами які не наводять робити всі: прибирання, миття посуду, складання речей і т.д. Реакція дитини в цих випадках різна, від покори до агресії.
  Ви не знаєте, що з цим робити? Чим зацікавити дітей у вільний час? Тоді ці поради стануть вам в нагоді.

  139654902 1185869581848554 4741741772169967956 n

  Як ефективно організувати свій час

        Скрізь і все встигнути неможливо. Але, правильно організувавши свій день, можна зробити набагато більше, ніж завжди. Кілька порад, які допоможуть вам ефективно розпоряджатися своїм часом.

  Досконалості – ні.

  Оберіть своїм основним кредо фразу "Ідеал - мій ворог". До досконалості, звісно, прагнути потрібно, але роблячи все ідеально ви позбавитесь свого часу і сил. Працюючи над чимось швидко та стабільно, ви рано чи пізно все одно прийдете до досконалості. Головне – не здаватись і бути наполегливим.

  Плануйте свій день з вечора

  Розплануйте свій завтрашній день, складіть розклад і запишіть його в щоденнику. Так, щоденник потрібний не лише людям, котрі працюють в офісі і бізнесменам. Щоденник – це помічник, щоб боротися за вільні хвилини. Завдяки нотатнику ви не забудете про важливі справи, а менш значущі просто "відфільтруєте".

  Свої справи розділіть за категоріями

  Всі щоденні, щотижневі, щомісячні справи можна розділити на 5 категорій. Це догляд за собою, домашні справи, робота, вільний час і сон. Таким чином ваш час перебуватиме під вашим керівництвом і ви контролюватимете кожну свою хвилину.

  Концентруйтеся на одній справі

  Не потрібно брати приклад з Юлія Цезаря, навіть якщо ви добре робите одночасно кілька справ. Швидше з ними ви не впораєтеся, не піддавайтесь ілюзіям. Щоб виконати конкретне завдання, мобілізуйте усі свої сили і намагайтеся зробити його максимально добре і швидко.

  Обов'язково висипайтеся

  Після повноцінного сну ви зможете бути енергійними протягом усього дня. Сон підтримує молодість, красу і здоров'я. Не нехтуйте ним.

  Навчіться відділяти другорядне від головного

  Що важливіше – приготувати вечерю чи переглянути серіал? Прання чи прогулянка по місту? Потрібно визначити головне. А другорядне залишити на потім. І пам’ятайте «золоте» правило: не відкладайте на завтра те, що можна зробити сьогодні.

  У план дня вписуйте не більше 6 або 7 головних справ

  Найголовніше – щоб ваш список справ було реально виконати. Не переобтяжуйте себе. 6-7 успішно виконаних справ за день – це вже перемога, яка принесе вам неабияке задоволення.

  Обмежуйте час на перевірку пошти та іншої статистики

  Перевірка електронної пошти щопівгодини, "забігання" на хвилинку в соцмережі — найбільший пожирач часу. Установіть графік перевірки мейлів раз або двічі на день та не відволікайтеся на це решту часу. Соцмережі на період роботи взагалі варто відключати, аби не відволікатися на лайки та оновлення. Це збереже час і покращить концентрацію на завданні.

  Один підхід — одна справа

  Якщо завдання можна зробити за один підхід — зробіть це. А потім з полегшенням викресліть із плану. Усі справи типу "там лишилося роботи на 5-10 хвилин", все одно розпорошують вашу енергію та не дозволяють повністю сконцентруватись на іншій задачі. До того ж, повертаючись до них, ви бачите, що на відновлення фокусу часу потрібно більше ніж, якби ви довели справу до кінця відразу. Дрібні справи на кшталт телефонних дзвінків чи відповідей на мейли варто робити блоками без перерв.

  Заведіть журнал успіхів

  Щовечора записуйте про свої успіхи. Усвідомлення прогресу в масштабних цілях дуже мотивує на наступні кроки. Тому перед тим, як планувати завтрашній день, визначте, що вдалося сьогодні.


  Поради практичного психолога: як зберегти нерви під час карантину

           Стрес нас супроводжує постійно. Адже це природна реакція людини на зміни, що відбуваються. Але затяжний стрес виснажує. Він дестабілізує роботу мозку: погіршується здатність раціонально мислити, концентруватися і оцінювати те, що відбувається, з'являється м'язова напруга, може порушуватися сон і травний процес, загострюються емоції, актуалізуються страхи, посилюється роздратування, тривожність, підвищується рівень втоми. Це впливає на фізичний стан і настрій. Як наслідок, негативно позначається на роботі і стосунках.

  Тож радимо наступні методи зниження рівня стресу в умовах протидії коронавірусу:

  1. Поверніться до реальності

  Для початку потрібно помітити що з вами відбувається. Подивіться навколо. Що вас оточує? Ви зараз саме тут, або думаєте про щось інше? Що відбувається з вашим тілом: відчуваєте напругу, біль, холод чи тепло, тремтіння? Визначте, що відчуваєте і наскільки інтенсивно (за 10-бальною шкалою).

  1. Прийміть те, що відбувається

  Запитайте себе: що можна зробити в цій ситуації, а в чому ви безсилі? Пам'ятайте, проконтролювати абсолютно все неможливо, як би ви не старалися. Які дії посилюють стрес? Що допомагає відволіктися і розслабитися?

  1. Заземлюйтеся

  Поставте обидві ноги на підлогу рівно, не схрещуючи. Відчуйте свої ступні, як ви на них опираєтесь. Можна робити це стоячи, або сидячи (зігніть коліна під прямим кутом).

  1. Дихайте

  Є низка різних дихальних технік - підійде будь-яка. Можете просто глибоко вдихати і видихати протягом трьох хвилин.

  1. Добре харчуйтеся і висипайтеся

  Організм - єдине ціле. Поганий сон і їжа розхитують нервову й імунну системи. Побалуйте себе чимось смачненьким, тільки в міру. Звертайте увагу на процес поглинання їжі, не відволікайтеся. Не їжте все підряд і на ходу. Намагайтеся висипатися.

  1. Випустіть пар

  Якщо емоції зашкалюють, не тримайте їх у собі. Боятися, хвилюватися або відчувати себе пригніченим - нормально. Накопичуючи і стримуючи емоції, ви тільки підсилюєте стрес.

  1. Займіться творчістю

  Творчість допомагає відволіктися від світу і зануритися в себе. Чим більше ми концентруємося на собі, тим менш важливими і незначними здаються події, які відбуваються навколо. А дрібна моторика рук стимулює роботу мозку і надає медитативний розслаблюючий вплив.

  1. Переосмисліть, що відбувається

  Так, зараз нелегко. Зміна стандартного життєвого розпорядку сильно вибиває з колії. Бізнес завмирає: продажі падають, а стрес зростає. Але що якщо поглянути з іншої сторони? Може саме час закінчити старі справи, сповільнитися, переглянути цінності, подумати про життя і про роботу, і зрозуміти, куди рухатися далі і що для цього потрібно зробити?

  1. Пишіть

  Візьміть кілька аркушів паперу, і почніть писати. Все, що приходить в голову. Як завгодно. Не звертаючи уваги на граматику і орфографію. Тут тільки ви, ручка і папір. Пишіть про те, що вас хвилює, про свої емоції, проблеми. Напишіть 100 раз в стовпчик, що коронавірус - відстій. Пишіть півгодини і ви побачите, що стане легше.

  1. Складіть кризовий план

  Тривога - це постійне переживання про майбутнє. Продумайте, що будете робити при найгіршому результаті. Складіть детальний план.

  1. Дотримуйтеся інформаційної гігієни

  Не читайте новини цілодобово. Виділіть для цього окремий конкретний час (наприклад, кожен день з 15:00 до 16:00). Краще не робити це зранку, перед сном і на голодний шлунок. І, звичайно, перевіряйте джерела інформації.

  В умовах карантину ми змушені довго залишатися вдома. Для когось це випробування самотністю, для інших - перевірка на міцність постійною близькістю. І це абсолютно нормально. Адже як би ви не були дружні з членами сім'ї, мати особистий час і простір дуже важливо для кожної людини. Тому першочерговим завданням є його організація. Поговоріть із домашніми, розподіліть обов'язки і знайдіть час для усамітнення.

  Займіться чимось разом. Наприклад, заплануйте регулярну фізичну активність: спільна зарядка, танці, йога. Або організуйте сімейне дозвілля: можна збирати пазли, малювати, будувати халабуди, і ще дуже багато чого. Скористайтеся карантином, аби краще пізнати один одного.

  КОРИСНІПОСИЛАННЯ

  ЗНАЙТИНАС

  © 2021 . Всі права захищено. Розроблено веб-студією "Sigma"