Історія закладу

    Історичні відомості про навчальний заклад

    Від зразкової середньої школи № 1 – до навчально-виховного комплексу:

    1936 рік - створено зразкову середню школу №1, яка функціонує до початку Великої Вітчизняної війни. 

    1955 рік - середня школа № 2

    1981 рік – перша реорганізація : відкрито класи з поглибленим вивчення математики.

    1992 рік - загальноосвітня середня школа І-ІІ ступенів з поглибленим вивченням математики

    1995 рік – створено ЗНВК «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №2-ліцей». 

    1996 рік – розпочато впровадження науково-педагогічного проекту «Росток» під керівництвом кандидата педагогічних наук Т.О.Пушкарьової. 

    1997 рік – навчальний заклад співпрацює із Сумським державним університетом. Відкрито три профілі навчання. 

    1999 рік – налагоджено співпрацю з Національним технічним університетом «КПІ» та Київським університетом ім. Т. Шевченка. 

    2002 рік – укладено угоду з Національним університетом харчових технологій. 

    2003 рік – на базі навчального закладу творчою групою О.Пометун проведено тренінги «Інтерактивне навчання в дії». 

    2004 рік – упровадження моніторингу навчальної діяльності під керівництвом кандидата педагогічних наук, співробітника ЦІППО АПН України Єльнікової О.В. 

    2005 рік - навчальний заклад визнано кращим в області по роботі з обдарованими учнями 

    2006 рік – налагоджена співпраця під керівництвом кандидата педагогічних наук, співробітника ЦІППО АПН України Киричука В.О. по впровадженню в навчальному закладі психолого-педагогічного проектування. 

    2007 рік - директор НВК Ткаченко С.М. брала участь у конкурсі «100 кращих керівників шкіл Украіни». Їі визнано переможцем у номінаціі «Моніторинг освітнього процесу». (Газета «Директор школи», №16, квітень 2007 р. 100 кращих керівників шкіл України 2007: Переможці та лауреати конкурсу у п’яти номінаціях / Упоряд. Н. Мурашко, Н. Максимова, Л. Кропотова. – К: Ред. загальнопед. газ., 2007. – 176 с.

    2008 рік - навчальний заклад - учасник громадської акції «Флагман освіти і науки України», яка проводилася в червні-жовтні 2008 року за підтримки Комітету Верховної ради України з питань освіти і науки, Міністерства освіти і науки України, Національної академії наук України, Академії пед. наук України, обласних управлінь освіти. Інформація про навчальний заклад розміщена в літописі сучасної освіти і науки України «Флагман сучасної освіти України», який виданий Державним департаментом інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України № 26 281 від 30.10.2008. Урочиста частина громадської акції відбулася 12.12.2008 в Будинку вчителя м. Києва.( Флагман сучасної освіти України / Голов. редкол.: Ю.А. Шеремета (голов. ред.) К.: Альфа-Віта, 2008. – 191 с.: іл.. – Укр., англ. (Альманах).

    2009 рік - Перемога волонтерської організації закладу в Міжнародному молодіжному конкурсі волонтерських проектів «Служіння заради миру». 

    2010 рік - Навчальний заклад пройшов атестацію і отримав високу оцінку своєї діяльності.

    2011 рік - Педагогічний колектив активно впроваджує інновації : технологію розвитку критичного мислення, технологію проектного навчання. Учні ліцею стають переможцями Всеукраїнських турнірів з економіки та журналістики.

    2012 рік - учні ліцею отримують високі результати на олімпіадах (26 учнів -переможці ІІІ етапу, четверо-переможці ІУ етапу),конкурсах МАН (17 переможців ІІ етапу МАН),ЗНО ( четверо учнів отримали 200 балів)

    2013 рік - учні ліцею отримують високі результати на олімпіадах (34 місця отримали учні на ІІІ етапі олімпіад, Попов Нікіта (І місце) та Логвіна Ангеліна (ІІІ місце) - переможці ІУ етапу), конкурсах МАН (13 переможців ІІ етапу МАН, Сербіна Валерія стала першою на ІІІ етапі МАН), ЗНО ( Самохвалов Дмитро  отримав 200 балів з хімії).Учні ліцею – активні учасники турнірів з журналістики  Всеукраїнського та обласного  Це : Борисенко Даніїл, Мещерякова Катерина, Ткаченко Микита, Олійник Маргарита. На обласному та Всеукраїнському турнірах з журналістики учні посіли ІІ та ІІІ місця відповідно . На Міжнародному Балтійському науково-інженерному конкурсі Храмченко Микола отримав диплом ІІІ ступеня у секції «Інформатика». Поправко Валерія – переможець обласного етапу Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика (вчитель Доник Т.В.).На Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості (обласний етап)  Голосна Олександра стала переможцем (вчитель Василенко В.М.). Попов Нікіта та Сербіна Валерія отримують стипендію президента.

    2014 рік - учні ліцею отримують високі результати на олімпіадах (34 місця отримали учні на ІІІ етапі олімпіад, Попов Нікіта (І місце), Дорошенко Ілля (І місце), Косьмін Родіон (ІІІ місце)-переможці ІУ етапу), конкурсах МАН (24 переможці ІІ етапу МАН, Попов Нікіта та Шалай Анна стали переможцями ІІІ етапу). Попов Нікіта та Дорошенко Ілля отримують стипендію президента.

     

    Музей історії

     

    Музей історії школи створений 20 листопада 2008 року за ініціативою педагогічного колективу закладу та при активній матеріальній підтримці батьківської громадськості.              

    Шосткинський НВК: спеціалізована школа І-ІІ ступенів-ліцей – один ізнайстаріших закладів міста. Його 74-літня історія усіяна славними іменами вчителів та випускників, сподвижницькою діяльністю в ім`я підростаючого покоління. Відродити минуле нашого навчального закладу, повернути із забуття славні імена її вчителів та учнів, прослідкувати віхи зростання школи від загальноосвітньої до закладу нового типу – осьзавдання, яке ставив перед собою педагогічний колектив, створюючи музей історії школи. Адже лише нерозривна єдність минулого із сьогоденням забезпечить нашим вихованцям успішне, щасливе їх майбутнє.

    Ця єдність – не тільки зв'язок поколінь. Вона – духовне древо, на якому тримаємося всі ми з вами. Це священне древо нам передали в спадок, щоб зберігали, примножували й щоб – боронь Боже! – не спаплюжили його.

    З погляду на завдання, яке стоїть перед музеєм, оформлена і його експозиція, яка складається з трьох розділів: Пам`ятаймо минулеТворімо сьогодні; Думаймо про майбутнє.

    У першому (найрозгорнутішому) розділі «Памятаймо минуле» представлені експонати(тематичні фотографії, зразки шкільної документації, газетні публікації, піонерська атрибутика, значки-символи та вимпели різних напрямків учнівської діяльності, нагороди навчального закладу тощо), які розповідають про історію школи від початку її заснування і до сьогодення. Багатий матеріал представлено на стелах : «Твоє народження» (стенди «Сторінки історії», «За ними – педагогічний колектив»); «Становлення» (стенди «Документи зрілості», «Навчання і пісня завжди були поруч»); «Незабутні імена» (стенди «Вони творили історію школи», «Твоя високість, мужність, кров твоя планету і людину захистили»); «Неопалима купина» (стенди «У житті є пам'ять, що ніколи не вмирає»,  «Із забуття вас наша пам'ять повертає», «Їх вибрав час»); «Трудова звитяга» (стенди «Завжди на передових рубежах», «Від навчання до професійного вибору», «Від музею трудової слави до музею історії школи»);«Традиції» (стенди «Виховуємо громадянина», «Учні 60-80 в боротьбі за мир»); «Країна дитячих мрій» (стенди «Дорогами дитячими, тернистими ви одержимо йшли», «Завжди правофлангові»); «Славні біографії» (стенди «Ми пишаємося вами», «Наше надбання – золоте та срібне», «Школа для них – трамплін в успішне життя»).

    Другий розділ «Творімо сьогодні» засвідчує сьогодення навчального закладу, ті нові сходинки й перемоги, які здобуті вчителями й учнями уже в стінах реорганізованого закладу – навчально-виховного комплексу: спеціалізована школа І-ІІ ступенів-ліцей. Експозиція даної тематики розміщена на стелах: «Нові сходинки» (стенди «Віхи зростання», «Творчість юних», «Нові ідеї – у колектив»); «Здобутки й перемоги» (стенди «Флагман освіти», «Переможці ІV етапу Всеукраїнських олімпіад та ІІІ етапу конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт МАН»).

    Третій заключний розділ «Думаймо про майбутнє» - це завтрашній день навчального закладу, це ще недописана її сторінка, яка сьогодні поки що вміщується на стендах:«Окрилена Юнь»« Вони плекають душі майбутніх поколіть» і завершує експозицію стенд«Мені пам'ять нести по дорогам життя кам`янистим, загортати планету в пекучі її рушники…».

    Крім стендових матеріалів, у музеї наявний багатий узагальнений матеріал з кожного розділу в тематичних  папках та альбомах.

    Поповнюється музей й різними експонатами та подарунками випускників школи та її гостей. Постала потреба в обов’язковому створенні скляних вітрин, де можна було б експонувати й ці матеріали.

    Але якою  багатою не була б експозиція музею історії школи, вона ні в якому разі не помістить той   зібраний учнями та вчителями  як для нас унікальний матеріал, який засвідчує 74-літню історію навчального закладу. Тому на засіданні ради музею було вирішено розпочати створення віртуального музею, який би в повному обсязі міг би представити народження та віхи зростання навчального закладу. На сьогодні відзняті такі документальні фільми: «Керманичі навчального закладу»«Зі шкільного берега у велике житейське море»;«Осінній монолог зі школою»«Школа на шляху перебудови».

    (До речі, з метою пропаганди навчального закладу та його історії названі фільми з успіхом демонструються на екранах міських кіностудій, що дає змогу бути обізнаним з нашим закладом широкою аудиторією глядачів).

    Сьогодні  Музей історії школи – центр виховної роботи всього навчального закладу. У музеї створено три групи екскурсоводів, які проводять екскурсії  як для всіх учнів (за окремим графіком), так і для гостей навчального закладу за  розробленими тематичними екскурсіями :Оглядовою (охоплює всі етапи становлення школи); «У боях відстояли Вітчизну свою» (про воїнів та вчителів – учасників Великої Вітчизняної війни); «Неопалима купина» (про подвигивипускників школи в мирний час, включаючи участь у афганській війні); «Для них школа – трамплін у велике житейське море» (про трудове становлення випускників після закінчення школи). 

    На базі Музею упродовж останніх двох років учнями були реалізовані два проекти з патріотичного виховання: «Із забуття їх наша пам’ять повертає»«Гвардійці в боях за м. Шостку».

    Музей історії школи – місце проведення зустрічей із ветеранами Великої Вітчизняної війни, ветеранами педагогічної ниви; тут реалізуються проекти тематичних класних годин.

    Музей постійно поповнюється новими експонатами, які невдовзі знайдуть чільне місце в його експозиції.

     

    Режим роботи Музею: з 9.00 до 15.00, вихідні – субота, неділя

    Адреса Музею: м.Шостка, вул. К.Маркса, буд. 33. т.7-83-69, 1 поверх, каб. 4.

    КОРИСНІПОСИЛАННЯ

    ЗНАЙТИНАС

    © 2024 . Всі права захищено. Розроблено веб-студією "Sigma"