Поради психолога

    Вітаю всіх з Всесвітнім днем доброти? Пропоную Вашій увазі 5 пунктів для ефективного відпочинку, бо перш за все з добротою потрібно ставитись до самих себе ??

    Як вчителю швидко відновити сили впродовж вихідних

    П'ять простих пунктів, дотримання яких без перебільшення може змінити ваше життя

    Учителям неймовірно пощастило, бо вони працюють лише до обіду, а далі мають вільний час. Принаймні у цьому впевнені ті, хто ніколи не працював у школі та не мав у родині педагогів.
    Насправді ж учительський робочий день ненормований і зовсім не обмежується проведенням уроків: написання планів-конспектів, підвищення кваліфікації, заповнення численої документації, здійснення виховної роботи – перелік можна продовжувати і продовжувати. А ще потрібно десь узяти час і сили на родину та хатні справи.
    Хронічна втома – одна з причин професійного вигорання. А як відомо, ця проблема є однією з найактуальніших для представників нашої професії.
    Як встигати відновити сили упродовж коротких вихідних? Якщо ви також ставити собі це запитанням, то в пригоді стануть кілька дієвих порад.

    Обмежте час на виконання рутинних завдань

    Звісно, переробити цілком всі хатні справи впродовж вечорів серед тижня достатньо важко, тому на вихідні іноді все ж залишаються декілька важливих завдань. Щоб не розтягувати їхнє виконання на цілий день, намагайтесь максимально ефективно витрачати дорогоцінний час. Психологи радять навіть встановлювати таймер чи будильник для самоконтролю.

    Наприклад, якщо вам потрібно прибрати у шафі чи перемити вікна, подумки визначте, скільки оптимально часу може на це піти. Встановіть таймер та почніть роботу, не відволікайтесь у цей час на сторонні справи (телефонні розмови, скролінг соцмереж та інше).
    Якщо впродовж запланованого часу вам все ж таки не вдалося виконати заплановану роботу, але її можна призупинити, виділіть час на її завершення в інший день. Обов'язково зупиніться після сигналу таймера. Такий підхід вас дисциплінуватиме та підвищуватиме ефективність роботи.

    Обов'язково плануйте свій відпочинок

    Або хоча б зведіть до мінімуму їхнє використання. Звичка весь час бути на зв'язку та «в темі» того, що відбувається навколо, на думку психологів, провокує стрес та ряд тривожних синдромів, пов'язаних із залежністю від телефона.
    Безцільний інтернет-серфінг викликає пригнічений емоційний стан та заважає повноцінному відпочинку. Тож упродовж вихідних корисно виробити звичку без необхідності взагалі не торкатися смартфона кілька годин. Проведіть для себе подібний експеримент, та ви зможете відчути себе значно бадьоріше, ніж зазвичай.

    Дотримуйтесь режиму дня

    Багато з тих, хто в будні звик розпочинати свій ранок надзвичайно рано, у вихідні навпаки намагається відіспатися та встає майже опівдні. Однак, на думку лікарів, це не лише не корисно для організму, а й є шкідливим.

    Ймовірно, ви помічали, що після пізнього пробудження почуваєтесь не бадьоро, а навпаки розбитим. Усвідомлення ж, що довгоочікуваний вихідний вже наполовину закінчився, взагалі одразу погіршує настрій. І бажання щось робити взагалі зникає.
    Тож, щоб виспатися, напередодні вихідного краще лягти раніше, а встати приблизно в той самий час, що і в будні. Так ви відчуєте, що не лише виспались, а й маєте достатньо вільного часу, який можна використати з максимальною користю для себе.

    Проводьте час активно

    На вихідних обов’язково викраюйте час для прогулянок, спілкуванню з друзями та хоча б незначним фізичним навантаженням. Усе це сприяє виробленню ендорфінів – речовин, що знижують рівень стресу та підвищують настрій. А фізичні навантаження (гімнастика, плавання, пробіжки та інше) покращують кровообіг в організмі та сприяють насиченню мозку киснем. Це підвищує працездатність та активізує розумову активність.

    Хороший учитель, як і мама, здатні зробити щасливими увесь світ навколо. Правда, при умові, що самі почувають себе натхненними та сповненими енергії. Бережіть себе та не нехтуйте часом відпочинку для відновлення власних сил.

     12 факторів добробуту на робочому місці! 
     
    ?Більшість дорослих людей значну частину життя проводить на роботі. До ¼ факторів, що впливають за загальний добробут, складають фактори задоволеності роботою (реалізацією кар’єри/умовами роботи/атмосферою в колективі і тд). Дослідження показують, що благополуччя робітника має бути пріоритетним інтересом та фокусом уваги роботодавця – існує пряма залежність між задоволеністю роботою та продуктивністю.
     
    ?Компанія Gallup провела дослідження тих ресурсів, які є головними для робітників та їх добробуту, а також, на які може вплинути менеджмент компанії. В результаті дослідження, було розроблено опитувальник на 12 пунктів, що ставить за мету визначити наскільки люди задоволені різними аспектами своєї роботи. 
     
    1. Я знаю, що саме від мене очікують на роботі.
    2. Я забезпечений матеріалами та обладнанням для гарного виконання роботи.
    3. На роботі я маю можливість кожного дня займатися тим, що я роблю краще за все.
    4. За останні 7 днів я отримував визнання та похвалу за гарну роботу.
    5. Мій керівник або хтось з роботи, здається, піклується про мене як про особистість. 
    6. На роботі є той, хто підтримує мій розвиток.
    7. Моя думка на роботі має значення.
    8. Місія/мета моєї компанії дає мені відчуття, що моя робота важлива.
    9. Мої співробітники (колеги) намагаються виконати свою роботу якнайкраще.
    10. Я маю найкращого друга на роботі.
    11. За останні 6 місяців хтось говорив зі мною про мій прогрес.
    12. Минулого року в мене була можливість для росту та розвитку на роботі. 
     
    ?Ці 12 запитань розкривають основні потреби співробітників, вказують на те, що впливає на рівень задоволеності людиною своїм місцем роботи. 
     
    Як встигнути все коли на вас чекає сила-силенна справ, які треба терміново зробити?
     І тут на допомогу вам прийде вміння контролювати свій час та вибудовувати послідовність справ таким чином, щоб все встигнути, тобто тайм-менеджмент. Скажете, він є ефективним не для всіх? То ви просто ще не знайшли свою методику! Геніальні люди розумілися на тому, як організувати свій час, адже нерідко працювали одразу над декількома проектами, як, наприклад, Леонардо да Вінчі. Його метод точно вартий уваги!

    Розклад да Вінчі допоможе стати гнучкішими, для того, щоб робити всі справи не тільки швидко, а ще й творчо та радісно. Так-так, це цілком реально! І не так уже й складно.

    Вважається, що планувати свій тиждень необхідно з понеділка, але насправді краще починати раніше, наприклад, у неділю. Такий підхід дозволить увійти у понеділок, у цей найскладніший день тижня, підготовленим та трохи розвантажити його. Але якщо ви хочете досягти дійсно хорошого результату, то варто постаратися та ретельно класифікувати всі завдання відповідно до складності та важливості кожного з них. Вдалося? Чудово! Але ні в якому разі не відкладайте найважливіші справи до кінця тижня!

    Організуємо свій час як генії

    Кожен ваш день має бути чітко структурованим. А якщо ви зможете структурувати день, тоді вдасться і правильно розподілити час протягом тижня! Зрозуміло, що деякі справи ви не зможете «пересунути» на більш зручний час. Наприклад, із  затвердженим розкладом уроків боротися немає сенсу. Втім, у вас залишається ще безліч часу та можливостей!

    1. Глибока робота

    Тобто рутина, яку необхідно виконувати кожного дня. У вчителів це, наприклад, підготовка до уроків, перевірка зошитів та різноманітних робіт, заповнення журналу тощо. Робіть речі, які здаються вам найважчими та найнуднішими, на початку робочого дня, відклавши всі другорядні завдання.

    2. Адміністрування

    Така робота є у всіх, а не тільки у самих адміністраторів різного рівня. Вам необхідно займатися організацією документів, перевіркою електронної пошти та складанням графіку зустрічей (із батьками, адміністрацією школи, колегами…). Ці завдання дуже важливі та часто потребують більше часу, ніж здається. Втім, якщо ви звикнете до необхідності систематично виконувати таку роботу, то незабаром відчуєте, що вам стало легше.

    3. Зустрічі

    Наради та зустрічі з батьками, безумовно, є важливим елементом роботи вчителя. Але вони часто відволікають вас від основної роботи… Тому їх також необхідно заздалегідь внести до свого графіку. Фахівці з тайм-менеджменту говорять про те, що такі зустрічі краще планувати або на ранок (до 10 години, що не дуже зручно для вчителя), або після 17-ї. Таким чином ви позбавитеся емоційних потрясінь протягом робочого дня.

    4. Спорт

    Регулярні заняття спортом допоможуть вам підтримувати у тонусі не лише тіло, а й душевний стан. І для цього зовсім не обов’язково йти до спортзалу! Робить зарядку та бігайте – це вже чудово. Найкраще займатися вранці, ще до роботи, особливо якщо вам доводиться часто затримуватися у школі через позакласну роботу, наради чи зустрічі з батьками учнів. І, як кажуть фахівці, тренуватися краще за все у понеділок, середу та п’ятницю.

    5. Самоосвіта

    Учителі просто вимушені займатися самоосвітою – це вимога професії. Тому принаймні раз на тиждень варто приділяти відвідуванню (не обов’язково офлайн, це можуть бути онлайн-конференції та вебінари) освітніх заходів. До речі, вони не можуть бути не пов’язані  безпосередньо з вашою роботою, адже додаткові знання ніколи не бувають зайвими!

    6. Відпочинок

    Леонардо да Вінчі вмів не тільки працювати, а й добре відпочивати! Отже і ви, складаючи свій денний та тижневий графік, передбачайте час на відпочинок. Присвятіть час собі та своєму хобі чи спілкуванню з друзями, нехай навіть дві години на день. Ви заслуговуєте на відпочинок і потім обов’язково подякуєте собі за це!

    І неодмінно влаштовуйте собі справжні вихідні. Зрозуміло, що вчителю часто доводиться працювати на вихідних, але це не означає, що треба згоріти на роботі. Раз на тиждень можна дозволити собі розслабитися, сходити в ресторан, клуб, кіно чи театр, аби розвантажити мозок та просто відпочити.

    Зверніть увагу!

    Щоб розклад да Вінчі подіяв, треба виконати кілька важливих умов. По-перше, складіть список завдань – це чудовий інструмент, який дозволить підвищити продуктивність праці, співвіднести цілі з можливостями. Тому не забувайте щоранку вносити до списку 5 найважливіших завдань, з якими треба впоратися впродовж дня. Розподіліть їх за складністю: від найважчого до найпростішого, це дозволить впоратися значно швидше. І ще - на час глибокої роботи обов’язково вимикайте зовнішні подразники: телефон, електронну пошту тощо. Спробуйте, а раптом це ваш ідеальний розклад дня?

    Джерело Журнал «На Урок»

    image.png

    7 нестандартних прийомів як заволодіти увагою учнів на уроці

    Інтерес - форма прояву пізнавальної потреби, що забезпечує спрямування особистості на усвідомлення мети діяльності .

    Інтереси особи стають спонукальною силою процесу навчання. Інтерес можна розуміти як певну специфічну спрямованість особистості на конкретний предмет, а також як усвідомлене спонукання індивіда до дій, що викликає складну, багатоаспектну психічну активність людини, пов'язану з розумовим процесом.

    Необхідно зазначити, що рушійною силою поведінки, діяльності і вчинків людей є інтереси. Інтерес, як складне та важливе для особистості психічне утворення, посідає важливе місце в освітньому процесі а тому так важливо для вчителя не забувати використовувати нестандартні інструменти для зацікавлення учнів у тему заняття.

    image.png

     

    Незвичайна фотографія

    Виведіть на екран фотографію, яка зацікавить дітей. Наприклад, ось така картинка на уроці навколишнього світу. Як ви вважаєте, що це?

    На початку діти обговорюють і пропонують свої варіанти, а потім ви розкриваєте секрет. А на фотографії – перша у світі комп'ютерна миша. Таким чином, можна цікаво підвести до теми уроку  «Історія винаходу комп'ютера».

    image.png

    Цікаву фотографію можна знайти практично з будь-якої теми: на математиці покажіть фото курантів (тема «Римські цифри»), на читанні – пам'ятники літературним персонажам, навколишній світ – незвичайні тварини та рослини, українська мова – правила орфографії у смішних картинках.

    Дисонанс

    Попросіть учня щось, що не збігається з його звичною картиною світу. Наприклад, у зоопарку з'явився рожевий слон. Але учень знає, що у природі таких слонів немає. У цей момент виникає когнітивний дисонанс, і людина починає активно шукати пояснення ситуації.

    Чорний ящик

    Цей таємничий прийом із гри «Що? Де? Коли?». Поставте на стіл коробку, обклеєну чорним папером і загадайте дітям загадку або придумайте опис, а насамкінець скажіть, що відповідь лежить у Чорному ящику.

    Наприклад, "Щороку в Китаї вирубують близько 20 мільйонів дерев для виготовлення _______ чого?" (Відповідь: Паличок (для їжі) – тема «Традиції різних народів світу»).

    Або: «Цей предмет використовують будівельники та інженери для вимірювання довжини ділянки місцевості або висоти та ширини великих предметів. Що це за предмет? (Відповідь: вимірювальна рулетка – тема «Одиниці довжини та прилади для вимірювання довжини»).

    Спочатку учні висловлюють свої припущення, а потім таємничу Чорну скриньку відкривається і з'являється відповідь.

    Обмеження у часі чи ресурсах

    Обмеження учня створюють відчуття терміновості. Це змушує концентрувати увагу виконання завдання. Наприклад, запропонуйте учням виконати двадцятихвилинне завдання за 15-18 хвилин. Головне, щоби обмеження були посильні дитині.

     Гумор

    Гумор допомагає сфокусувати увагу та швидше запам'ятати матеріал. Єдине, це досить суб'єктивна річ, і використовувати жарти треба обережно. Коли ви знаєте свою аудиторію і впевнені, що жарт дійсно смішний, тоді його можна розповісти, щоб підбадьорити слухача. Можна колекціонувати цікаві, гумористичні історії та анекдоти по своєму предмету, щоб час від часу вставляти їх у своє заняття

    Емоційний відгук

    При викладі фактів спробуйте додати емоційне забарвлення. Розповісти на тлі яких подій стався цей факт і до чого це спричинило. На основі цієї інформації учні складуть своє враження та зможуть легше запам'ятати матеріал.

     Цікава історія

    Під час заняття розкажіть учням історію. Вона легко запам'ятовується, оскільки має певну структуру. В історії є головний герой, який має на меті, і антигерой, який заважає цю мету виконати. Подолаючи складнощі, герой змінюється і росте над собою. Можна головним героєм зробити ровесника учнів, тоді сюжет буде їм ближче, вони зможуть відчути причетність до героя і зрозуміти, що теж здатні вирішити завдання. Також історія має логічна послідовність дій, яка полегшує запам'ятовування.

    А які ваші улюблені та ефективні методи зацікавлення? Що з представлених методів ніколи вас не підводило, а що зовсім не працює? Який метод, на вашу думку, найкраще сприймається в умовах дистанційного навчання?

    внутренний ребенокОдного разу Ентоні Хопкінс поділився однією дуже простою погляд технікою, якою користується по сьогоднішній день, щоб себе підтримати.

    Він завжди в телефоні тримає свою дитячу фотографію. І як тільки в нього щось йде погано, замість того, щоб звинувачувати себе, він знаходить це фото і каже до нього : "We did ok, kid". (Дитинко, ми добре справились) - тим самим хвалячи себе за всі досягнення, які вже трапились і за усі підкорені ним вершини.

    Насправді, ця техніка приголомшливо робить дві речі:

    1) Дивлячись з минулого в зараз, він відчуває гордість, усвідомлюючи весь пройдений шлях. Від цього з'являється рішучість і віра в свої сили.

    2) Дивлячись зі стану дорослого на свою дитячу фотографію, він однією фразою підбадьорює цього «хлопчика» і тим самим дає сам собі почуття захисту.

    Ніякого самоїдства.  Лише прийняття, підтримка та любов.

    Підтримуйте себе. Важливіше вас нікого у вас немає.  

    Image
    Image
    5 СПОСОБІВ ПОБОРОТИ ЛІНЬ
     
    Незважаючи на всі проблеми, які людство намагаєтсья побороти, у нас є такий один ворог, котрий постійно нам заважає і якого не так легко викорінити - лінь. У цій статті я вам розкажу про 5 ефективних способів як звільнити себе від цього негативного відчуття.
    1. Перший спосіб – один зі старих, але й один з найефективніших, що озвучується фразою "Просто робіть". Цей метод полягає у тому, що коли ви збираєтесь виконати якусь роботу, вам може здатись, що у вас надто мало енергії, що це вже кінець, але це не так! Не звертайте на це уваги, просто робіть, і коли ви реально відчуєте, що втягнулись у роботу, то гарантовано отримаєте заряд енергії від вашої діяльності.
    2. Метод "роздрібненості". Напевно, всі ми чули від батьків чи дідусів з бабусями про таку народну мудрість, як сила єдності. Ця притча полягає у тому, що в'язку соломи зламати важче, ніж одну соломинку. У нашому випадку те ж саме. Розділіть вашу роботу на послідовні маленькі кроки і завдання вже перестає виглядати таким неможливим. Адже, погодьтесь, легше підняти по черзі маленькі шматочки, ніж один великий.
    3. Змінюйте один вид діяльності на інший. Тут все просто, набридло працювати? Приберіть робоче місце чи займіться якоюсь іншою справою. У вас після цього з'явиться бажання перейти до наступного завдання.
    4. Мінімізуйте свій вільний час: досить сидіти у ФБ годинами чи дивитись телевізор. Спробуйте сісти на шпагат, записатись на уроки малювання чи зробити щось з орігамі. Чим більше ви будете зайнятими, тим більш неприродною стане для вас бездіяльність. Пам'ятайте, що головне використовувати свій вільний час активно і з користю.
    5. Якщо ви не хочете нічого робити, то не робіть! Станьте посеред кімнати чи сядьте, але в жодному разі не лягайте. Не дивіться телевізор, не слухайте музику, просто стійте. Не пройде й 15 хвилин, як вам захочеться щось зробити. Проте, не забувайте й про відпочинок, адже про який ентузіазм можна говорити, якщо ви не виспались? Особливо звертайте увагу на повноцінний сон, це річ, яку не варто недооцінювати.

               Дистанційне навчання часто створює труднощі не тільки для дітей які вимушені перелаштуватись на сприйняття матеріалу онлайн. Це ще справжній виклик для батьків, адже окрім побутових проблем треба ще чимось зайняти своїх чад (особливо коли є діти дошкільного та молодшого шкільного віку). Бо саме цей віковий період потребує постійної уваги. А ще треба дружно, без сварок пережити локдаун із імпульсивним підлітком. Тут вам в нагоді стануть декілька порад які допоможуть спокійно провести час вдома, сприятимуть налагодженню стосунків з дітьми, навчать керувати стресом.

    138497201 1343358292686135 8980385926854332091 n138497201 1343358292686135 8980385926854332091 n138497201 1343358292686135 8980385926854332091 n138497201 1343358292686135 8980385926854332091 n138497201 1343358292686135 8980385926854332091 n

    Чим зайняти дитину під час карантину?

                 Під час карантину основна проблема з якою стикаються батьки, звичайно окрім навчання, це інтернет залежність. Адже все життя дитини знаходиться в популярних соц.мережах. Коли година за годиною пролітає, а чадо не випускає з рук гаджети, дорослі починають нервувати, підвищувати голос, злитися, нагружати справами які не наводять робити всі: прибирання, миття посуду, складання речей і т.д. Реакція дитини в цих випадках різна, від покори до агресії.
    Ви не знаєте, що з цим робити? Чим зацікавити дітей у вільний час? Тоді ці поради стануть вам в нагоді.

    139654902 1185869581848554 4741741772169967956 n

    Як ефективно організувати свій час

          Скрізь і все встигнути неможливо. Але, правильно організувавши свій день, можна зробити набагато більше, ніж завжди. Кілька порад, які допоможуть вам ефективно розпоряджатися своїм часом.

    Досконалості – ні.

    Оберіть своїм основним кредо фразу "Ідеал - мій ворог". До досконалості, звісно, прагнути потрібно, але роблячи все ідеально ви позбавитесь свого часу і сил. Працюючи над чимось швидко та стабільно, ви рано чи пізно все одно прийдете до досконалості. Головне – не здаватись і бути наполегливим.

    Плануйте свій день з вечора

    Розплануйте свій завтрашній день, складіть розклад і запишіть його в щоденнику. Так, щоденник потрібний не лише людям, котрі працюють в офісі і бізнесменам. Щоденник – це помічник, щоб боротися за вільні хвилини. Завдяки нотатнику ви не забудете про важливі справи, а менш значущі просто "відфільтруєте".

    Свої справи розділіть за категоріями

    Всі щоденні, щотижневі, щомісячні справи можна розділити на 5 категорій. Це догляд за собою, домашні справи, робота, вільний час і сон. Таким чином ваш час перебуватиме під вашим керівництвом і ви контролюватимете кожну свою хвилину.

    Концентруйтеся на одній справі

    Не потрібно брати приклад з Юлія Цезаря, навіть якщо ви добре робите одночасно кілька справ. Швидше з ними ви не впораєтеся, не піддавайтесь ілюзіям. Щоб виконати конкретне завдання, мобілізуйте усі свої сили і намагайтеся зробити його максимально добре і швидко.

    Обов'язково висипайтеся

    Після повноцінного сну ви зможете бути енергійними протягом усього дня. Сон підтримує молодість, красу і здоров'я. Не нехтуйте ним.

    Навчіться відділяти другорядне від головного

    Що важливіше – приготувати вечерю чи переглянути серіал? Прання чи прогулянка по місту? Потрібно визначити головне. А другорядне залишити на потім. І пам’ятайте «золоте» правило: не відкладайте на завтра те, що можна зробити сьогодні.

    У план дня вписуйте не більше 6 або 7 головних справ

    Найголовніше – щоб ваш список справ було реально виконати. Не переобтяжуйте себе. 6-7 успішно виконаних справ за день – це вже перемога, яка принесе вам неабияке задоволення.

    Обмежуйте час на перевірку пошти та іншої статистики

    Перевірка електронної пошти щопівгодини, "забігання" на хвилинку в соцмережі — найбільший пожирач часу. Установіть графік перевірки мейлів раз або двічі на день та не відволікайтеся на це решту часу. Соцмережі на період роботи взагалі варто відключати, аби не відволікатися на лайки та оновлення. Це збереже час і покращить концентрацію на завданні.

    Один підхід — одна справа

    Якщо завдання можна зробити за один підхід — зробіть це. А потім з полегшенням викресліть із плану. Усі справи типу "там лишилося роботи на 5-10 хвилин", все одно розпорошують вашу енергію та не дозволяють повністю сконцентруватись на іншій задачі. До того ж, повертаючись до них, ви бачите, що на відновлення фокусу часу потрібно більше ніж, якби ви довели справу до кінця відразу. Дрібні справи на кшталт телефонних дзвінків чи відповідей на мейли варто робити блоками без перерв.

    Заведіть журнал успіхів

    Щовечора записуйте про свої успіхи. Усвідомлення прогресу в масштабних цілях дуже мотивує на наступні кроки. Тому перед тим, як планувати завтрашній день, визначте, що вдалося сьогодні.


    Поради практичного психолога: як зберегти нерви під час карантину

             Стрес нас супроводжує постійно. Адже це природна реакція людини на зміни, що відбуваються. Але затяжний стрес виснажує. Він дестабілізує роботу мозку: погіршується здатність раціонально мислити, концентруватися і оцінювати те, що відбувається, з'являється м'язова напруга, може порушуватися сон і травний процес, загострюються емоції, актуалізуються страхи, посилюється роздратування, тривожність, підвищується рівень втоми. Це впливає на фізичний стан і настрій. Як наслідок, негативно позначається на роботі і стосунках.

    Тож радимо наступні методи зниження рівня стресу в умовах протидії коронавірусу:

    1. Поверніться до реальності

    Для початку потрібно помітити що з вами відбувається. Подивіться навколо. Що вас оточує? Ви зараз саме тут, або думаєте про щось інше? Що відбувається з вашим тілом: відчуваєте напругу, біль, холод чи тепло, тремтіння? Визначте, що відчуваєте і наскільки інтенсивно (за 10-бальною шкалою).

    1. Прийміть те, що відбувається

    Запитайте себе: що можна зробити в цій ситуації, а в чому ви безсилі? Пам'ятайте, проконтролювати абсолютно все неможливо, як би ви не старалися. Які дії посилюють стрес? Що допомагає відволіктися і розслабитися?

    1. Заземлюйтеся

    Поставте обидві ноги на підлогу рівно, не схрещуючи. Відчуйте свої ступні, як ви на них опираєтесь. Можна робити це стоячи, або сидячи (зігніть коліна під прямим кутом).

    1. Дихайте

    Є низка різних дихальних технік - підійде будь-яка. Можете просто глибоко вдихати і видихати протягом трьох хвилин.

    1. Добре харчуйтеся і висипайтеся

    Організм - єдине ціле. Поганий сон і їжа розхитують нервову й імунну системи. Побалуйте себе чимось смачненьким, тільки в міру. Звертайте увагу на процес поглинання їжі, не відволікайтеся. Не їжте все підряд і на ходу. Намагайтеся висипатися.

    1. Випустіть пар

    Якщо емоції зашкалюють, не тримайте їх у собі. Боятися, хвилюватися або відчувати себе пригніченим - нормально. Накопичуючи і стримуючи емоції, ви тільки підсилюєте стрес.

    1. Займіться творчістю

    Творчість допомагає відволіктися від світу і зануритися в себе. Чим більше ми концентруємося на собі, тим менш важливими і незначними здаються події, які відбуваються навколо. А дрібна моторика рук стимулює роботу мозку і надає медитативний розслаблюючий вплив.

    1. Переосмисліть, що відбувається

    Так, зараз нелегко. Зміна стандартного життєвого розпорядку сильно вибиває з колії. Бізнес завмирає: продажі падають, а стрес зростає. Але що якщо поглянути з іншої сторони? Може саме час закінчити старі справи, сповільнитися, переглянути цінності, подумати про життя і про роботу, і зрозуміти, куди рухатися далі і що для цього потрібно зробити?

    1. Пишіть

    Візьміть кілька аркушів паперу, і почніть писати. Все, що приходить в голову. Як завгодно. Не звертаючи уваги на граматику і орфографію. Тут тільки ви, ручка і папір. Пишіть про те, що вас хвилює, про свої емоції, проблеми. Напишіть 100 раз в стовпчик, що коронавірус - відстій. Пишіть півгодини і ви побачите, що стане легше.

    1. Складіть кризовий план

    Тривога - це постійне переживання про майбутнє. Продумайте, що будете робити при найгіршому результаті. Складіть детальний план.

    1. Дотримуйтеся інформаційної гігієни

    Не читайте новини цілодобово. Виділіть для цього окремий конкретний час (наприклад, кожен день з 15:00 до 16:00). Краще не робити це зранку, перед сном і на голодний шлунок. І, звичайно, перевіряйте джерела інформації.

    В умовах карантину ми змушені довго залишатися вдома. Для когось це випробування самотністю, для інших - перевірка на міцність постійною близькістю. І це абсолютно нормально. Адже як би ви не були дружні з членами сім'ї, мати особистий час і простір дуже важливо для кожної людини. Тому першочерговим завданням є його організація. Поговоріть із домашніми, розподіліть обов'язки і знайдіть час для усамітнення.

    Займіться чимось разом. Наприклад, заплануйте регулярну фізичну активність: спільна зарядка, танці, йога. Або організуйте сімейне дозвілля: можна збирати пазли, малювати, будувати халабуди, і ще дуже багато чого. Скористайтеся карантином, аби краще пізнати один одного.

    КОРИСНІПОСИЛАННЯ

    ЗНАЙТИНАС

    © 2024 . Всі права захищено. Розроблено веб-студією "Sigma"